Dijital Sinyal

Prof.Dr.Arif ALBAYRAK

 

 

 

 

 

 

 

 

ARİF ALİ ALBAYRAK

 

1956 yılında  KIBRIS’ta (BAF / Kasaba) doğdu (21 Ekim 1956). Baf Kurtuluş Lisesi’nin en son mezunlarındandır (1974). Ege Universitesi Tıp Fakültesi’nden 1980 yılında Tıp Doktoru olarak mezun oldu. 1981-1985 yılları arasında Kadın Doğum ihtisasını tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı oldu.1985-1987 yılları arasında Gülseren Taburu’nda Yedek Subay Doktor olarak askerliğini tamamladı. Halen Gazimağusa’da serbest hekim olarak çalışmaktadır.

 

Dr.Albayrak sosyal, kültürel, siyasi, mesleki, sportif ve sanatsal (şiir, müzik, resim, karikatür ve fotoğraf) birçok kuruluş ve örgütün içerisinde çalışmış, üyesi olmuş ve yönetim kurullarında görev almıştır. Uzun yıllar Serbest Çalışan Hekimler Birliği , Gazi Mağusa Hekim ve Dişhekimleri Dayanışma Derneği yönetim kurullarında görev almış, 1994-1997 yılları arasında Doğu Akdeniz Universitesi Vakıf Yönetim Kurulu  (DAÜ  VYK) üyeliği yapmıştır.

 

Halen Baf Kültür ve Dayanışma Derneği (BKDD), Müzik Üretenler Derneği (MÜDER), Kıbrıs Sanat Derneği (KSD), Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği (KTKD), Avrupa Karikatürcüler Federasyonu (FECO) ve Avrupa Servikal Kanser Birliği (ECCA) ile Servikal Kanser Karşıtı Politikacılar (PCCP) üyesidir. Gazimağusa Belediyesi Türk Müziği Korosunun kurucularındandır. Ayrıca iki toplumlu hekim örgütü olan “Doctors For Cyprus’un” yöneticilerindendir. Geleneksel Yeniboğaziçi Pulya Festivali çerçevesinde düzenlenen “Uluslararası Aysergi Pulya Karikatür Festivali’nin” başkanlığını yapmaktadır.

 

Gazimağusa’da 2 dönem Belediye Meclis Üyeliği yapmıştır. Aralık 2003 seçimlerinde CTP-BG  Gazimağusa Milletvekili olarak parlamentoya girmiştir. Şubat 2005 seçimlerinde yeniden CTP-BG Gazimağusa Milletvekili seçilmiştir. Nisan 2009 erken genel seçimlerde 3. Dönem milletvekilliğine seçilmiştir. Temmuz 2013 seçimlerinde yeniden 4. Dönem mitletvekilliğini kazanmıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

Prof. Dr.Arif Ali Albayrak

Tel: 0548 8674012

0533 8617853

E-Mail: albayrak@emu.edu.tr

Adres: Karanfil Sokak no:2

Okullar Yolu  Yeniboğaziçi (Aysergi)

Mağusa – KIBRIS