DİJİTAL SİNYAL

Dijital Sinyal

BASIN BİLDİRİSİ

 

Basın Bildirisi

14 Ocak 2021

“Engelim Özgürlüğüme Engel Değil” Projesi

 

Dünya İşitme Engelliler ve Engelliler Federasyonu’nun “Engelim Özgürlüğüme Engel Değil.” projesi tüm hazırlıklarını bitirerek Hürriyet Cemal ÖZKAYNAK başkanlığın da start aldı.

Projemizin yürütücülüğünü Dijital Sinyal Yazılım Hizmetleri yapacaktır.

Projenin yaygınlaştırılması için KOSGEB ile ortak bir çalışma zemin oluşturduğumuzu da belirtmek isterim.

Amacımız farkındalık yaratmak olan bu projemiz de; Bir Engelli Birey ile bir engelsiz ebeveynin Kültür ve Sağlık Turizmi turları düzenleyerek farkındalık yaratmaktadır.

Projemizin ilk turu 14.01.2021 tarihin de İstanbul dan Engelli Bireyler, Sanatçılar ve Basın Grubu Ankara dan Engelli Bireylerin de katılımıyla projemiz başladı.

14/01/2021 Perşembe günü saat 10:30 da Anıtkabir’e çelenk koyma töreninden sonra Anıtkabir Şeref Defterine projemizin anlam ve ehemmiyeti ifade edildi. Genel Başkan Hürriyet Cemal ÖZKAYNAK  Anıtkabir Şeref Defterini imzaladı.

Saat 14:30 da projemizin danışmanlığını yürütecek olan Ak Parti 25-26 Dönem Bursa Milletvekili Sayın Bennur Karaburun’u makamında engelli bireyler ve sanatçı katılımcılarla birlikte amacı farkındalık projemizin ilk toplantısını yaptık.

15/01/2021 Cuma günü saat 14:00 da T.C. Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı olan İlahiyatçı, Felsefeci, Siyasetçi, Siyasi Danışman, Türk Kamu idarecisi ve AK Parti 24. Dönem ve 25.Dönem Ordu Milletvekili Sayın İhsan ŞENER’ in yemekli davetine hicabet ettik.

Genel Başkan Hürriyet Cemal ÖZKAYNAK’ın  proje takdiminden sonra, İstanbul dan gelen Engelli Bireyler, Sanatçılarla sohbet ve bilgi paylaşımı yapıldı.

Baş Danışman İhsan ŞENER beyin takdirlerini ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN Beyfendinin selamları tüm engellilerimizi ve heyetimizi çok onure etmiştir.

Çekiç Medya ve Hitit Tour projenin çözüm ortağıdır.

Proje kapsamında yapılan çalışmalar www.dieef.com ve www.dijitalsinyal.com sitelerin de yayınlanacaktır.

Projemize destek veren engelli bireylere, sanatçılara, basın mensuplarına ve proje ekibine teşekkür ederim. 14/01/2021

 

 

D.İ.E.F

Safi URHAN

GENEL KOORDİNATÖR