DİJİTAL SİNYAL

Dijital Sinyal

YASAL ZORUNLULUK

*Yasal zorunluluğu bildiren kanun ve yönetmelik: 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu uyarınca, 05.12.2008 tarihli ve 27075 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği”

**Binalarda Enerji Performansı (BEP) Yönetmeliği Madde 25: (15) (Ek:RG-1/4/2010-27539) Binalar veya bağımsız bölümlere ilişkin alım, satım ve kiraya verme ile ilgili iş ve işlemlerde enerji kimlik belgesi düzenlenmiş olması şartı aranır. Binanın veya bağımsız bölümün satılması veya kiraya verilmesi safhasında, mal sahibi enerji kimlik belgesinin bir suretini alıcıya veya kiracıya verir.

Enerji Kimlik Belgesi Yasal Bir Zorunluluktur

‘Enerji kimlik belgesi almayan konutlar için son tarih 31 Aralık 2019.’ EKB almak için son günü beklemeyin, mağdur olmayın.

 

Kiralama, Alım – Satım Engeli

Enerji kimlik belgesi (ekb) olmayan binalarda, son tarihten itibaren; kiralama, alım – satım işlemi yapılamayacak. İnşaat halinde bir projeniz varsa şu anda zorunluluk kapsamındasınız.

 

Türkiye’nin Her Yerine Hizmet

‘Siz Türkiye’nin neresinde olursanız olun, biz de oradayız.’ Tüm Türkiye’ye güvenilir hizmet verebilmek adına, Türkiye’nin önde gelen kargo kuruluşları ile çalışıyoruz.