DİJİTAL SİNYAL

Dijital Sinyal

IAMFC TÜRKİYE

 

 

 

 

 

IAMFC Türkiye Temsilcisi

EADD ve Türk PDR-DER İzmir Şubesi Kurucu Başkanı

PSY-Q Psikoloji kurucusu.

 

Psikolojik Danışman ve Uzm. Aile Danışmanı

Tolga Nasuh Aran

 

 

 

22/03/1973 Aydın Söke doğumlu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve ABD’nde Newyork Eyalet Üniversitesinde Psikoloji ve Sosyoloji lisans programlarını tamamladı.  Uzmanlığını ODTÜ’de psikolojik danışma ve rehberlik ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nde aile danışmanlığı alanında yapmıştır. Özel sektörde 5 yıl insan kaynakları alanında çalıştı. 2003-2014 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi özel eğitim kurumunda psikolojik danışmanlık yapmış, Riskli danışan gruplarıyla çalışmıştır. 2016 Yılında PSY-Q Eğitim Danışmanlık Şirketini kurmuştur. Okulöncesi çocuklar, Anne ve Baba Tutumları, Duygusal Zeka, Özel eğitim ve rehabilitasyon alanında araştırmalar yapmakta, Hayat Boyu Kapsamlı Rehberlik ve Psikolojik Danışma isimli kitapta yazarlık yapmıştır.

Evlilik, Çift ve Aile Danışmanlığı, Rehabilitasyon Danışmanlığı ve Otizmle ilgili kitap yazmaktadır. Evlilik ve Çift Terapileri, Bilişsel Davranışçı Terapiler, Gestalt Grup Terapisi ilgi alanlarıdır. Yerel ve ulusal dergilerde haftalık ve aylık yazıları yayınlanmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği İzmir Şubesinin ve Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği’nin Kurucu Başkanıdır. Amerikan Psikolojik Danışmanlık Derneği (ACA) Uluslar arası Komite Başkanı (2013-2017) ve aynı zamanda Uluslar arası Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği ilk Uluslar arası Üyesi ve Türkiye temsilcisidir.

 

Katıldığı Bazı Atölye Çalışmaları

CBT for borderline personality disorder – updating knowledge and practice-Prof Kate Davidson- Southampton University

CBT for LTHC: Working with cancer patients-Kate Jenkins-Southampton University

Comparative Approaches to Behavior and Classroom Management in Special Education.-Dr Paul Livelli-Maryland University (1.Otizm Sempozyumu-İzmir 2005)

Creative Counseling When You Don’t Have Time To Be Creative-Dr. Samuel Gladding (2012 ACA Konferansı)

Cyberbullying: Recent Cases, What Counselors Need to Know-Dr. Sheri Bauman (2012 ACA Konferansı)

Stress and Haitian Americans, After the Earthquake-Dr Cirecie A. West-Olatunji (2012 ACA Konferansı)

The Death of Dual Relationships, or Relationships with Clients, Beneficial v/s Harmful-Dr Rocco Cottone (2012 ACA Konferansı)

Mehmet Sungur Bilişsel Davranışçı Terapi(EABCT) Akredite Eğitimi devam ediyor.(2016-)

Cebrail Kısa Cinsel Terapi Eğitimi.