Dijital Sinyal

FATURAM GÜVENDE

  • Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliği gereği okula kayıtı alan öğrenci için 1 yıl boyunca kesintisiz eğitim hizmetinin verilmesi gerekiyor. Yani çocuğunu okula kayıt ettiren veli ödemelerini yapamazsa okul öğrencinin eğitimini sürdürüyor. Bu öğrenciye verilen hizmetin bedelinin alınmamasına yol açtığı gibi o öğrenci yerine alınacak yeni bir öğrencinin de sisteme girişine engel oluyor. Yani okul böyle bir durum ile karşılaşırsa çift taraflı zarar görüyor. Bizim sistemimizde veli ödeme yapmazsa senetlerini ödeyeceğimizden bu sorun ortadan kalkıyor.

  • Okulların eğitim kurumu olması sebebi ile ödemesini yapmayan öğrencinin velisini icra takibine vermesi etik durmadığı gibi sosyal medya gibi platformlarda da kendilerine sıkıntı yaratıyor. Velilerle yaptıkları görüşmelerde  ‘’biz ödenmeyen borç takibi ve hukuki süreçleri profesyonel bir şirkete devrettik’’ söylemi ile işin psikolojik kısmını aşıyorlar.
  • Yukarıdaki söylem aslında sadece okulların değil FGS sattığımız tüm bayilerin dikkatinden kaçan bir uygulama. Biz aslında FGS ürünü ile çalışan bayilere idari takip (sms ve call center araması)  ile yasal takip (avukat ve mahkeme süreci) süreçlerinde de destek oluyoruz. Firmalar genelde tahsil edemedikleri oranlar üzerinden FGS prim maliyetini hesaplıyorlar ama bayilere bu masrafları yaptıklarını hatırlatarak sunumları yapmakta fayda var. Bu giderler işletmenin yıllık %2 ile %5 arasında bir masraf kalemi oluşmasına sebep oluyor. Yine dava sürecine giren tahsilat ile ilgili davalar 1 yıl gibi süreleri bulurken bizde bayi evrakları eksiksiz ve sisteme uygun olarak gönderirse ortalama 100 günde alacağını tahsil edebiliyor.
  • Sadece okul kısmında genel olarak tüm bayilerde bankacılık masrafları oldukça arttı. Örneğin; bankaların üye iş yeri pos masraflar %2,5 ile %8 oranında değişiyor. Bu şu demek en düşük oranda banka ile işlem yapan firmalarda bile yıllık %30 civarında bir bankacılık işlemleri sonucunda gider oluşuyor. Biz bu oranların çok altında maliyetlerle sigorta güvencesi sunarak firma/okulların alacak risklerine güvence verdiğimiz gibi cirolarını da arttırmalarına destek oluyoruz.
  • Bankalarda kişilerin kredibilite oranlarında düşmeler olduğu gibi yine bankalar son zamanlarda kredi kartı, kmh gibi limitlerde kısıtlamalara gidiyorlar. Biz skorverinin farklı değerlendirme sistemleri ile bankaların findeks yorumlarına göre kişilere daha yüksek skor çıkarma şansına sahibiz. Bu kısımda eğitim ücretinin tamamı için ürünümüz kullanılabileceği gibi kayıt ücreti için yetersiz kalan durumlarda da çıkan limitin üstünü ihtiyari olarak kapatabiliriz.
  • Tüm işletmeler hammadde, hizmet alımı gibi durumlarda banka kredisi yada kmh gibi yöntemlerle finansman sağlıyorlar. Yine bu çözümler içinde bankalarda maliyetler oldukça arttı. Okul yada firmalar bankalardan temin ettikleri bu finansmanın maliyetini düşürmek adına senetli satışlar dahilinde yaptığımız poliçeleri temlik olarak kullanabilirler. Bu şu anki ekonomik göstergelerde önemli bir ayrıntı. Örneğin ; bir firma bankadan para teminin 7,25 ile sağlıyorsa ve bizden FGS ürünü ile kesilen poliçeleri bankaya ödeme güvencesi olması sebebi ile sunarsa bu maliyeti 5,50 civarına düşürebilir. (Rakamlar afaki verilmiştir.)
İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ