DİJİTAL SİNYAL

Dijital Sinyal

IAMFC EĞİTMENLER

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Brian S.CANFIELD

 

 

 

 

 

ABD Florida Eyaletinde Miami’de Florida Atlantic Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğretim ÜyesidirKendisi 2007-2008 yıllarında “American Counseling Association-ACA (Amerikan Psikolojik Danışma Derneği)” başkanlığı yapmış ve halen ACA’nın Yönetim Kurulu ve Yürütme Kurulunda görev yapmaktadır. Dr. Canfield aynı zamanda ACA’ya bağlı olan “International Association of Marriage and Family Counselors-IAMFC (Uluslararası Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği)” bünyesinde “Uluslararası Eğitim ve Gelişim” direktörü olarak görev yapmaktadır. Üniversitede ders vermenin yanında Dr. Canfield 34 yıldır çiftler ve ailelerle çalışma konusunda uzmanlaşmış bir uygulayıcı psikolojik danışmandır. Beş çocuk babası ve eşi Aile Terapisti Irene Canfield ile birlikte Miami’de yaşamaktadır.

 

 

 

Dr Brande FLAMEZ

 

 

 

 

Dr Brandé Flamez Amerika Birleşik Devletleri’nde Lamar Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık bölümünde klinik profesördür. Flamez aynı zamanda gelişmekte olan ülkelere bağış ve gönüllü hizmetler sunan sivil toplum kuruluşu SALT World (Serving and Learning Together)’ün CEO’su ve kurucusudur. Klinik geçmişi, toplum temelli ve özel danışmanlık ortamlarında çocuklarla, ergenlerle ve ailelerle çalışmayı içerir. Ayrıca, Dr. Flamez mahkemeler tarafından yönlendirilen ergenler için bir ayakta tedavi programı tasarlanmasında yardımcı olmuştur. Flamez psikolojik danışmanlık mesleğinde aktiftir. Amerikan Psikolojik Danışmanlık Derneği (ACA) yönetim kurulu üyeliği,  Uluslararası Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği, ACA Finans Komitesi, ACA Yatırım Komitesi ve ACA Yayın Komitesi’ne başkanlık etmiştir. Aynı zamanda Hümanist Psikolojik Danışmanlar Derneği’nin (AHC) Geçmiş Dönem Başkanıdır. Şu anda Uluslararası Evlilik ve Aile Danışmanları Derneği Geçmiş Dönem Başkanlığını ve AHC  etik kurul başkanlığını yürütmektedir.

Flamez, The Family Journal dergisinin yayın kurulundadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde birçok kez sunum yapmış ve çeşitli kitap, kitap bölümleri ve sayısız makaleleri bulunmaktadır. Flamez, the assessment textbook Counseling Assessment; Evaluation: Fundamentals of Applied Practice and Diagnosing Children and Adolescents: Guide for Mental Health Practitioners, and The Counselor’s Guide to the Dissertation Process: Where to Start and How to Finish kitabının yazarıdır.. 2017 ACA Dr Judy Lewis  Sosyal Adalet Ödülü, 2017 AHC Hümanist Liderlik Ödülü, 2015 Psikolojik Danışman Eğitmenliği Savunuculuk Ödülü, 2014 ACA Kitty Cole İnsan Hakları Ödülü, 2012 ACA Gilbert ve Kathleen Wrenn. Bakım ve İnsani Yardım Ödülü gibi birçok ulusal ödülün sahibidir. 2012 IAMFC Değerli Mentor Ödülünün de sahibidir.